Elektronická evidence tržeb (EET, E-tržby) bude postupně od roku 2016 povinná pro vybrané skupiny provozoven, které přijímají platby v hotovosti. Povinnost evidence je i v případě příjmu platby platební kartou.

Nejdříve se tato povinnost bude vztahovat na restaurační a ubytovací zařízení. Předpokládaný termín je 1. 12. 2016
V druhé etapě bude EET - elektronická evidence tržeb povinná pro velkoobchody a maloobchody. Termín je 1. 3. 2017

Zbylí podnikatelé pak přijdou na řadu v následných dvou etapách ( 1. 3. 2018 a od 1. 6. 2018).

Odpověď na některé nejasnosti kolem evidence tržeb najdete na odkazu Dotazy k elektronické evidenci tržeb


Registrační pokladny pro elektronickou evidenci tržeb - EET

V nabídce máme více typů registračních pokladen pro elektronickou evidenci, které můžeme rozdělit do několika skupin podle způsobu provedení.Obchodní klasické pokladny pro EET
Pokladna obchodní jsou klasické pokladny do obchodů, bufetů. Tyto elektronické pokladny mají v jednom kompaktním zařízení obvykle zásuvku, tiskárnu a displej pro obsluhu a zákazníka. Klávesnice je obvykle tlačítková.


Restaurační klasické pokladny pro EET
Pokladna restaurační Tyto elektronické pokladny mají možnost průběžně účtovat na účty (stoly). Obvykle jsou v jednom kompaktnímm zařízení vybaveny tiskárnou a displejem pro obsluhu. Často mají plochou klávesnicí s větším množstvím tlačítek a částečnou ochranou proti zatečení nápojů do pokladny.


Dotyková pokladna pro EET
Pokladna dotyková Tyto elektronické pokladny ovládáte především pomocí dotykového displeje. Mohou být v kompaktním provedení (displej i procesor jsou v jednom zařízení) nebo jako klasický počítač s odděleným dotykovým displejem. Tiskárna je oddělená, zásuvka bývá připojena při obchodních aplikacích. Při restauračních aplikacich zásuvka obvykle připojena není.

Mobilní řešení pro EET
EET - mobilní Tato zařízení jsou zaměřena na malé rozměry. Jsou určena do mobilních prodejen, do stánků, do vozidel pro rozvoz, pro taxislužby, pro kurýrní služby. Tiskárna múže být oddělená nebo pevně připojena k EET zařízení. Připojení k internetové síti je přes bezdrátové připojení mobilních operátorů nebo přes WIFI.

S výběrem správného typu registrační pokladny pro elektronickou evidenci tržeb zákazníkům poradíme, provedeme instalaci a zaškolíme obsluhu na používání vybrané elektronické pokladny.